>

İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon, vücutta istenmeyen tüyleri kalıcı olarak yok etmek için lazer epilasyondan daha etkili kabul edilen hatta en etkili diyebileceğimiz yöntemdir. Kalıcılığı kesindir ve kılları kökünden, %100 yok eder.
 
İğneli Epilasyon cihazındaki kalemin ucunda bulunan ince bir iğne ile her bir kıl köküne ayrı ayrı elektrik akımı verilerek yapılır. İşlem iğnenin inceliği ve akımın düşüklüğü sebebiyle minimum düzeyde ağrılıdır. Her seanslar bir miktar kıl kökü hasarlanıp en sonunda tamamen tahrip olur. İşlem öncesinde uygulanabilecek lokal anestezik kremlerle neredeyse ağrısız olarak yapılabilmektedir.
 
Avantajlar
  • Vücutta ve yüz bölgesinde bulunan beyaz kıllar için tek ve kalıcı çözümdür.
  • Yüzde ve kollarındaki az miktarda olan ince ayva tüylerine uygulanabilir
  • Yeterli seans miktarıyla kıllar ve tüyler bir daha çıkmamak üzere kaybolabilir
  • Esmer tenler de dahil her cilt tipine uygundur.
 
Kimlere yapılmaz?
 
İğneli epilasyon gebelerde, kalp pili olanlarda,  kalp ameliyatı geçirenlerde; egzamalı ciltlerde, enfekte ciltlere, benler üzerindeki kıllara uygulanmaz.
 
İz Riski
 
İğneli epilasyon tecrübesi kişilerce kaliteli malzeme ile steril şartlarda yapıldığında iz riski oldukça azdır. Yine de tüm bu şartlar sağlansa bile hasarlanan kıl kökünün iyileşme sürecinde o bölgede hiperpigmentasyon denen kahverengi lekelenme oluşabilir. Bu lekelenme zamanla kendiliğinden veya tedavi ile de yok olabilir
 

İğneli Epilasyon, vücutta istenmeyen tüyleri kalıcı olarak yok etmek için lazer epilasyondan daha etkili kabul edilen hatta en etkili diyebileceğimiz yöntemdir.