>

İp Uygulamaları

İple Yüz Germe (Örümcek Ağı Estetiği)

İple yüz germe ameliyathanede kullanılan iplere benzer özellikte özel iplerin genel anestezi veya cerrahi müdahale yapılmadan cilde uygulanması işlemidir. Zamanla cildimizde meydana gelen kırışıklık ve sarkmaların giderilmesinde son yıllarda popüler hale gelen yöntemlerden biridir.
 
Kullanılacak ip çeşidi genellikle hekim tarafından belirlenir. Boyutları değişken, çeşitli tırtıklanmalar içerebilen, üretildiği malzeme çeşidi açısından değişkenlik gösteren, eriyebilen veya erimeyip kalıcı olabilen çok değişik ipler vardır. İpler dokuda kollajen ve diğer bağ doku elemanlarının uyarılmasını ve artmasını sağlayarak ciltte yenileme ve sıkılaşma sağlar. Sonuçlar genellikle ilk ay içerisinde ortaya çıkmaya başlar, üçüncü aya kadar giderek daha iyi sonuçlar gözlenir. İşlemin ortalama etki süresi 2-3 yıldır. Sonrasında tekrarlanabilir. İpler erise bile etki devam eder.
 
Uygulama başta yüz ve gıdı bölgesi olmak üzere çeşitli alanlara yapılabilir. Sarkma ve kırışıklıkların yerine bağlı olarak hekim tarafından ipin yerleşimi tespit edilir. İşlem sırasında ağrı hissedilmemesi için küçük insülin iğnesi veya enjektör ile lokal anestezi yapılır. Ortalama 30-60 dakika süren bir uygulama ile ipler yerleştirilir. İşlem sonrasında hasta günlük hayatına dönebilir. Bazen küçük morluklar ve/veya uyuşukluk-karıncalanma gibi hisler oluşsa da kısa zamanda düzelmektedir. İşlem sonrasında güneşten korunmak, ilk 10 gün sert, ağzın çok açılmasına neden olan (elmayı kesmeden ısırarak yemek gibi) yiyecekler yememek, yüze masaj yapmamak, hamam sauna gibi çok sıcak ortamlardan kaçınmak önemlidir.
 
Daha ayrıntılı bilgi için kliniğimizden randevu alabilirsiniz.
 

 

İple yüz germe ameliyathanede kullanılan iplere benzer özellikte özel iplerin genel anestezi veya cerrahi müdahale yapılmadan cilde uygulanması işlemidir.