>

Altın İğne

Fraksiyonel İğneli Radyofrekans

Altın iğne yan yana çok sayıda altın mikroiğneler ile doku içine, arada sağlam dokular bırakılacak şekilde ısı enerjisi verilmesi işlemidir. Ortalama 0.5-3 cm arasında istenilen derinliğe inebilen iğnelerle cildin üst tabakasına zarar vermeden dermis denilen orta tabakaya uygulama yapılmış olur. İğne aralarında bırakılan hasarsız bölgeler ise işlem yapılan alanların daha hızlı ve kontrollü şekilde yapılanmasını sağlar. Verilen enerji ile fibroblast denilen bağ doku hücreleri uyarılır, kollajen liflerinde bozulma ve yeniden yapılanma sağlanır.

Altın iğne tedavisi;
  • Kırışıklıkların giderilmesi
  • Sıkılaşma, cilt yenileme
  • Yara izi tedavisi
  • Çatlak tedavisi
  • Gözenekleri sıkılaştırma
 
amacıyla uygulanabilir
 
İşlem öncesinde lokal anestezik kremler uygulanır. Ortalama 20-30 dakikada işlem tamamlanır. 3-4 hafta ara ile 2-3 seans uygulanabilir. Uygulama sonrasında oluşan kızarıklık 1-2 günde azalarak kaybolur. İşlem alanlarında küçük kabuklanmalar oluşabilir. Uygulama sonrası güneşten korunma önemlidir. Etki genelde işlemin uygulanmasından sonraki 3-4. haftada fark edilebilir.
 
Daha detaylı bilgi ve fiyat bilgisi için kliniğimizden randevu alabilirsiniz.
 

Altın iğne yan yana çok sayıda altın mikroiğneler ile doku içine, arada sağlam dokular bırakılacak şekilde ısı enerjisi verilmesi işlemidir.