>

Dermapen

Dermapen

Dermapen bir mikroiğneleme yöntemidir. Cihazın ucundaki iğnelerle ciltte 0.5-2.5 mm arasında istenilen derinlikte açılan kanallarla kontrollü bir hasar yaratılır. Cm2'de 500 adete kadar oluşturulan kanallar deri tarafından yara olarak algılanır ve derinin kendisini onarma işlemi başlar. Bu onarma kan akımı artışı, büyüme faktörlerinin o bölgeye gelişi, kollajen elastin gibi bağ doku elemanlarının artması ile gerçekleşir. Dolayısıyla yenilenmiş bir cilt oluşur.

Dermapen;

  • Sıkılaşma, gözenek tedavisi
  • İnce kırışıklıkları giderme
  • Sivilce izleri
  • Leke tedavisi
  • Saç dökülmesi tedavisi

 

gibi durumlar için uygulanır. İşlem öncesi lokal anestezik kremler uygulanabilir. İşlem ortalama 5-10 dk sürer. İşlem sonrası açılan kanallardan PRP veya mezoterapi solüsyonları uygulanabilir. İşlem bitiminde oluşan kızarıklık genellikle 1-2 gün içerisinde azalarak kaybolur. Güneşten korunma ve vücut ısısını arttıracak spor, sauna ve sıcak ortamlardan uzak durulması önerilir.

 

Seans sayısı değişkendir. 10 seansa kadar uygulanabilir. Seans sıklığı 7-30 gün arasında değişir.

 

Daha detaylı bilgi ve fiyat bilgisi için kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

 

Dermapen bir mikroiğneleme yöntemidir. Cihazın ucundaki iğnelerle ciltte 0.5-2.5 mm arasında istenilen derinlikte açılan kanallarla kontrollü bir hasar yaratılır.