>

Zayıflama

Zayıflama Tedavisi

Obezite alınan enerjinin harcanan enerjiden fazla olduğu durumlarda ortaya çıkan ve ciddi sonuçlara yol açan bir metabolik bozukluktur. Genetik, sosyoekonomik ve psikolojik faktörler, hareketsiz yaşam, tiroid hastalıkları, polikistik over sendromu, insülin direnci gibi durumlar neden olarak sayılabilir.
 
Sorun oluştuktan sonra mücadele dönemi için elimizde çok değişik yöntemler mevcut. Acaba size hangisi uygun?
 
Bir çok diyet deneyip uyguluyoruz fakat maalesef bu sorunu kökten çözmek için sürdürülebilir yöntemleri tercih etmiyoruz. İşin kolayına kaçıp mucizevi reçeteler olsun istiyoruz.
Her vücudun farklı bir matematiksel denge durumu mevcut biz buna metabolizma diyoruz. Bunu etkileyen etmenler genetik yapınız ve sosyal yaşantınızdaki tercihleriniz. Yani problemin çözümünün ipuçları kendi içinizde, metabolizmanızda.
 
İşte bu noktada yapmak istediğimiz şey sizin fizyolojinize, yaşam tarzınıza uygun bir beslenme programınının eğitimini vermek ve sürdürülebilir bir obezite tedavisini beraber planlamak. Her ortamda doğru ve uygun miktarda yemek yemenin yani doğru beslenmenin anahtarını sizlere sunmak. Ekibimizdeki dahiliye uzmanı, diyetisyen ve psikologumuz ile multidisipliner bir program oluşturup yaşamınızın geri kalanın hayatınızdan obezite problemini kökten çözmeye çalışmaktayız.
 
Diyet programlarına ek olarak zayıflama tedavileri arasında en çok uygulanan yöntemlerden bir diğeri de akupunktur tedavisi olmaktadır. Bunun yanı sıra merkezimiz bünyesinde bölgesel zayıflama tedavileri ve selülit tedavileri de uygulanmaktadır.
 

Obezite alınan enerjinin harcanan enerjiden fazla olduğu durumlarda ortaya çıkan ve ciddi sonuçlara yol açan bir metabolik bozukluktur.