>

Mezoterapi

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi işlemleri deri içine enjeksiyon işlemleridir. Vücudumuza ağız yoluyla, damardan veya kalçadan enjeksiyon gibi çeşitli yollardan aldığımız ilaçların büyük kısmı karaciğer veya böbreklerimizden sorunlu bölgeye ulaşamadan atılmaktadır. Dolayısıyla mezoterapi uygulamaları ile direkt problemli deriye ilacın enjeksiyonu, ilacın tamamının bölgeye ulaşmasını dolayısıyla etkinliğin büyük oranda artmasını sağlar. Mezoterapi ürünleri içerisinde çeşitli vitaminler, hücre DNA sentezinde görev alan maddeler, elementler, enzimler ve mineraller yer alır. Bu ürünleri doku yenilenmesini sağlayarak cilt kalitesini arttırır.

Mezoterapi uygulamalarının kullanılabileceği durumlar arasında;

  • Yüz parlaklık ve canlılık kazandırma
  • Yüzdeki sarkıklıkların ve kırışıklıkların azaltılması,
  • Saç dökülmesi tedavisi
  • Bölgesel yağ eritme (gıdı bölgesi, göbek çevresi, meme bölgesi gibi)
  • Çatlak tedavisi
  • Selülit tedavisi
 
sayılabilir. İşlem ilgili bölgenin antiseptik ve lokal anestezik kremlerin uygulanması ile başlar. Yaklaşık 20-30 dakika beklendikten sonra enjeksiyona başlanır. 5-10 dakika süren enjeksiyonlar sonrası işlem sonlanır. Güneş koruyucu krem tatbik edilir. Cildin hasarlanmaması için 3-4 gün olabildiğince sıcak su ile temastan kaçınılır. Seanslar genellikle 1-2 hafta aralarla 5-6 seans planlanır. Sonrasında ise koruyucu amaçlı 3-6 ayda bir uygulanabilir. PRP, lazer uygulamaları gibi çeşitli işlemlerle kombine edilebilir.
 
Mezoterapi ürünleri uygulandığı deri bölgesinden sistemik kan dolaşımına çok az geçer, hatta geçişi yok kabul edilebilir. Dolayısıyla sistemik yan etki oluşma olasılığı çok düşüktür. Yine de mezoterapi ürün içeriğinde bulunan herhangi bir maddeye karşı bilinen aşırı duyarlılık reaksiyonu (şiddetli alerji) olan hastalar uygulanmamalıdır. Bunun dışında gebelerde ve emziren annelerde, kalp yetmezliği, çeşitli böbrek rahatsızlıkları, kan sulandırıcı (antikoagülan) tedavi olanlarda, diyabetik hastalarda kullanımı önerilmez.
 
İşlemin başarılı olabilmesi için doğru mezoterapi ürününün uygun teknikle yeterli sayıda seansta ve uzman hekimlerce yapılması gerekmektedir. Daha detaylı bilgi ve fiyat bilgisi için kliniğimizden randevu alabilirsiniz.
Gebelerde ve emziren annelerde, vucutta yaygın enfeksiyonu olanlarda, otoimmun hastalığı olanlarda, kan sulandırıcı (antikoagülan) ilaç kullananlarda, trombosit azlığı ile seyreden hastalığı olanlarda uygulanması önerilmez.
 
İşlemin başarılı olabilmesi için bu konuda eğitim almış uzman hekimlerce doğru tekniklerle kaliteli laboratuar tüpleri kullanılarak, yeterli sayıda seans uygulaması gerekmektedir.
Daha detaylı bilgi ve fiyat bilgisi için kliniğimizden randevu alabilirsiniz.
 
Saç Mezoterapisi
 
Mezoterapi işlemleri deri içine enjeksiyon işlemleridir. Vücudumuza ağız yoluyla, damardan veya kalçadan enjeksiyon gibi çeşitli yollardan aldığımız ilaçların büyük kısmı karaciğer veya böbreklerimizden sorunlu bölgeye ulaşamadan atılmaktadır. Dolayısıyla mezoterapi uygulamaları ile direk problemli deriye ilacın enjeksiyonu, ilacın tamamının bölgeye ulaşmasını dolayısıyla etkinliğin büyük oranda artmasını sağlar. Mezoterapi ürünleri içerisinde çeşitli vitaminler, hücre DNA sentezinde görev alan maddeler, elementler, enzimler ve mineraller yer alır. Bu ürünler doku yenilenmesini sağlayarak cilt kalitesini arttırır.
 
Saç mezoterapisi ise saç dökülmelerini azaltmak, saçlara hacim ve parlaklık kazandırmak, kopmalara karşı dirençli güçlü saçlar oluşturmak amacıyla yapılır. Ölmüş kıl kökleri canlandırılamaz ama deri altında zayıf kıl kökleri varsa o kökler güçlendirilip uzaması sağlanır.
 
Seanslar ortalama 10-15 dakika sürer. Dermapen uygulamasıyla kombine edilebilir. Ortalama 4-8 seans işlem 7-14 gün aralıklarla uygulanır. Seanslar sonrası 3-6 ayda bir idame seans uygulaması yapılır. İşlem sonrası aynı gün saçların yıkanması önerilmez, saç boyama ve diğer kimyasal işlemler tedavi süresince önerilmez.
 
Daha detaylı bilgi ve fiyat bilgisi için kliniğimizden randevu alabilirsiniz.
 

Mezoterapi işlemleri deri içine enjeksiyon işlemleridir.