>

Kriyolipoliz (Soğuk Lipoliz)

Soğuk Lipoliz

Bölgesel zayıflamada en etkili ameliyatsız yöntemlerden biri olan kriyolipolizle uygulanan bölgedeki yağ hücreleri dondurularak parçalanır ve zaman içinde vücutta yok edilir. Bu sayede uygulanan bölgede incelme gerçekleşir.  Uygulama alanında cihazın teknolojisi ile sadece yağ dokusu hedeflenir, diğer deri deri altı dokular zarar görmez. İlgili alan hızlıca -10 dereceye kadar dondurulur. Uygulamada cilt zarar görmez. Parçalanan yağ hücreleri lenfatik sistem aracılığı ile vücuttan uzaklaştırılır.
 
Soğuk lipoliz bölgesel incelmede liposakşın (liposuction)a alternatif ameliyatsız bir yöntemdir. Etki 1 ay içinde başlar etkili sonuçlar 3 ay sonra oluşur. Uygulanan bölgede %40 a kadar incelme gerçekleşebilir. Güvenli bir yöntemdir.
 
SOĞUK LİPOLİZ HANGİ BÖLGELERE UYGULANABİLİR?
 
Karın, göbek
Sırt
Bel ( yan fazlalıklar, simitler)
Kalça (basen)
İç bacaklar
Sırt
İç kollar
 
SOĞUK LİPOLİZ UYGULAMASI NASIL YAPILIR?
 
Kriyolipoliz başlıkları ilgili alanlara takılır. Başlığın içine vakumlama başlar.  Vakumlanan alan soğutularak dondurulur bu sırada yağ hücreleri kristallenmeye başlar ve yavaş yavaş ölür. İşlem sırasında çok hafif karıncalanma batma hissi oluşabilir. İşlem süresi alana bağlı değişkendir. Uygulama bittiğinde başlık çıkartılıp masaj yapılır. Aynı gün içinde birden fazla bölgeye uygulama yapılabilmektedir. Seans sayısı uygulanan bölgenin kalınlığına bağlı değişir . Tek seansta uygulama ile yaklaşık 5-15 cm arasında incelme gerçekleşebilir
 
YAN ETKİLERİ NELERDİR?
 
Uygulama alanında vakuma bağlı morluk, kızarıklık, ödem veya uyuşma hissi oluşabilir ve en geç birkaç haftada düzelir, kalıcı bir yan etkisi yoktur.
 
SOĞUK LİPOLİZDE ETKİLİ SONUÇ ELDE ETMEK İÇİN DİYET VE EKZERSİZ YAPMAK GEREKLİ MİDİR?
 
Beraberinde uygulanan diyet ve düzenli egzersiz uygulamadan alınacak sonuçları çok daha olumlu etkiler. Uygulama sonrası bol su ve sıvı tüketilmesi şarttır.
 
SOĞUK LİPOLİZ KİMLERE UYGULANMAZ?
 
Uygulama yapılacak alanda herhangi bir deri hastalığı olanlar
Soğuk ile ilişkili hastalığı olanlar (soğuk ürtikeri, kriyoglobulinemi, paroksismal soğuk hemoglobinüri vb )
Gebelik ve emzirme dönemindeki hastalar
Uygulama bölgesindeki deride ciddi elastikiyet kaybı olanlar
 

FDA onaylı soğuk lipoliz cihazı, cerrahi olmayan bölgesel zayıflama yöntemleri arasında en yenisidir.