>

Diyet Tedavileri

Diyet Tedavileri

Bölgesel zayıflama, hem kadın hem de erkekler için tercih sebebi olmakla birlikte, bu işlem için pek çok farklı zayıflama yöntemi bulunur. Kişilerin vücut yapılarına ve zayıflamak istedikleri bölgelerine göre farklılık gösteren zayıflama yöntemlerine uzmanlarımız karar vermektedir. 
Bölgesel incelme, fazla kilolardan şikayetçi olunan bölgelere özel zayıflama tekniğidir. Teknolojinin gelişmesi ve bizlerin günlük hayatımızda teknolojik imkanlardan faydalanma düzeyimizin artmasıyla, günlük olarak gösterdiğimiz efor ve buna bağlı olarak harcadığımız kalorinin azalmasına neden olmuştur. Enerji sağlamak için yediğimiz ve içtiğimiz yiyeceklerin miktarlarının aynı kalması bile orta vadede vücudumuzun bu enerjiyi yağ hücreleri olarak depolamasına neden olabilmekte, bu da toplumun daha fazla kilolu bireyleri haline gelmemizin ana sebeplerinden birisi olabilmektedir.
Güzellik merkezi bünyesinde bölgesel zayıflamanın yanı sıra selülit önleyici ve azaltıcı farklı yöntemler de bulunmaktadır.
Selülit; kan dolaşımının az olması durumunda ortaya çıkan ve olumsuz bir görüntüye sebebiyet veren oluşumlardır. Özellikle kadınlar için önemli olan selülit, daha çok basen ve üst bacaklarda ortaya çıkmaktadır. Bu görüntünün yok olması için uygulanacak yönteme göre destekleyici bir program da verilmektedir.
Beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi ve düzenli egzersiz yapılması, selülit için destekleyici niteliktedir. Özkaya Tıp Merkezi uzman kadrosu ile istediğiniz görünüme ulaşabilmeniz mümkündü

Obezite diyet tedavisi hastaların sağlıklarına kavuşması için son derece kıymetlidir.