>

VelaShape

VelaShape

Selülit, yirmi yaşın üzerindeki kadınların % 80’ini etkileyen, genel olarak kalça ve bacak bölgelerinde yoğunlaşan yağ hücrelerinin neden olduğu portakal kabuğuna benzer görüntü olarak tanımlayabileceğimiz bir problemdir.
Velashape III, 4 farklı teknolojiyi aynı anda uygulama bölgesinde kullanarak bu teknolojilerin birlikte kullanılması ile birlikte oluşan sinerji ile sorunların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Bu teknolojilerin bir arada kullanılarak oluşturduğu etkiye, Velashape ‘in üreticisi olan Syneron firması ELOS (Elektro Optik Sinerji) teknolojisi adını veriyor.
Bipolar Radyo Frekans Enerjisi: Radyo frekans enerjisi uzun zamandır tıpta kullanılan bir teknolojidir. Medikal estetik alanında uygulanan bölgelerde ısı oluşturarak sorunların çözülmesine yardımcı olur. Bipolar (iki kutuplu) radyo frekans enerjisi ile cilt yüzeyi çok fazla ısınmadan deri altında yer alan dokuların yüksek ısılara ulaşmasına yardımcı olur. Oluşturulan ısının derinliği cilt altında 15 milimetreye kadar inebilmektedir. Bu ısı sayesinde dokular arasındaki kılcal damarlar genişleyebilir, dokular arası alışveriş artabilir, bölgede bulunan yağ hücrelerinin içeriklerinin kan dolaşım sistemi aracılığı ile bölgeden uzaklaşmasına ve yağ hücrelerinin küçülmesine yardımcı olur. Radyo frekans enerjisi bunları gerçekleştirebilirken aynı zamanda da cilt yüzeyinin ve cilt altı dokuların sıkılaşma ve toparlamasına da yardımcı olur.

Velashape , 4 farklı teknolojiyi aynı anda uygulama bölgesinde kullanarak bu teknolojilerin birlikte kullanılması ile birlikte oluşan sinerji ile sorunların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.